jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolneŚwiatowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

24 listopada 2016 roku po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Klasa I została zaproszona przez  panią Wiolettę Orłowską z Biblioteki Publicznej do udziału w konkursie plastycznym, którego bohaterem był pluszowy miś - bohater literacki i filmowy.

Dzieci z ogromnym zapałem przygotowywały się do konkursu. Podczas przerw  śniadaniowych poznawały przygody Misia Uszatka, Misia Puchatka, Misia Colargola  czy  Misia Yogi. Konkurs został rozstrzygnięty 25 listopada w  bajecznej  scenerii. Pani Wioletta serdecznie przywitała pierwszaków. W obecności zaproszonych gości,  na czele z Panią Dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu Marią Sosin, wręczyła wszystkim dzieciom piękne nagrody i dyplomy.

I miejsce otrzymała praca Malwiny Żywczak, II miejsce Oliwii Król, a III miejsce zajęła praca Wiktorii Pawlik. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Miś, który tańczył i  bawił się z dziećmi.  Spotkanie w Bibliotece Publicznej zakończyło się słodkim poczęstunkiem i pamiątkowym zdjęciem.

W klasie powstała galeria prac pod hasłem „ Miś - mój przyjaciel”.

Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Dużo radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

 

Alina Citak