jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneZ Przysietnicy do Egiptu

Z Przysietnicy do Egiptu

W dniu 28 listopada 2016r. dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klasy IIa i kl. IIb uczestniczyli w warsztatach „Dziwne kraje i ich obyczaje, czyli z Bolkiem i Lolkiem przez świat”. Warsztaty odbyły się w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu  w ramach projektu BON KULTURY. Zajęcia miały na celu  zapoznanie najmłodszego pokolenia tradycja i kulturą Egiptu.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji odcinka z serii „Bolek i Lolek wyruszają w świat”, stał się on punktem wyjścia do dalszych działań twórczych. Po seansie nastąpiła  interaktywna rozmowa prowadzącej zajęcia wraz z uczestnikami dotycząca obejrzanego filmu, wprowadzała dzieci do pracy w formie warsztatowej. Wystarczyło tylko jedno zakręcenie globusem, aby wraz z Bolkiem i Lolkiem twórczo i aktywnie zwiedzać świat. Dzieci samodzielnie projektowały kopertę za pomocą pieczątek i naklejek, kolorowały drewnianą tabliczkę z hieroglifami. Na zakończenie przy muzyce i pląsach uczyły się wiązać turban. Poprzez zabawę pobudzana była wyobraźnia dzieci i chęć poznawania świata.

Danuta Rostocka