jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneTeatrzyk „Kot w butach”

Teatrzyk „Kot w butach”

1 grudnia 2016r. gościliśmy w naszej szkole aktorów z Teatru "Złota rybka" z Nowego Sącza, którzy przedstawili teatrzyk pt.: "Kot w butach". Po raz pierwszy w tym roku szkolnym dzieci z klas 0-3 oglądały teatrzyk kukiełkowy, a dla niektórych dzieci był to pierwszy kontakt z żywym aktorem i przedstawieniem teatralnym.

Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem śledzili przygody bajkowego kota, który swoją pomysłowością i sprytem dopomógł swojemu panu zdobyć bogactwo i rękę królewny, a ręcznie i starannie wykonane lalki-kukiełki wzbudziły zainteresowanie wśród młodych widzów. Taki rodzaj teatru jest jedną z form wprowadzenia elementów kulturowych w edukację i wychowanie dzieci. Mali widzowie przeżywają emocje na żywo i uczą się odróżniać dobro od zła.