jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneMoje serce, ważna sprawa!

Moje serce, ważna sprawa!

Lekcja biologii to dobra okazja, aby pomyśleć o naszym sercu i zdrowiu.  Klasa 2 b gimnazjum właśnie się o tym przekonała wraz z nauczycielem biologii panią Karoliną Botwiną.  Sala lekcyjna zamieniła się w prawdziwy punkt medyczny. Uczniowie mierzyli sobie nawzajem ciśnienie, plus na tętnicy szyjnej co okazało się nie taką prostą sprawą. Czasami wyglądało to dość ciekawie, a nawet zabawnie. Uczniowie poznali budowę serca, na modelu mogli samodzielnie ułożyć wszystkie narządy wewnętrzne a także nauczyli się tamować krwotoki udzielając pierwszej pomocy przedmedycznej. Taka forma lekcji i pracy pozwoliła każdemu przekonać się jak ważna jest znajomości ludzkiego organizmu i jego prawidłowego funkcjonowania.  Umiejętności, które uczniowie nabyli z pewnością będą cenne i zapamiętane na bardzo długo.

Każdy przyznał że serce to ważna sprawa!