XXVI Nocny Bieg Mikołajkowy

W dniach 3-4 grudnia 2016r. zuchy i harcerze uczestniczyli w harcerskich poszukiwaniach św. Mikołaja. Impreza odbywała się w Nowym Sączu – Zabełczu.

W sobotę po zakwaterowaniu się w Szkole Podstawowej nr 6 zuchy i harcerze uczestniczyli w Mikołajowej Grze Dziennej. Polegała ona na odnalezieniu punktów, wykonaniu zadań i zebraniu produktów potrzebnych do zrobienia paczek dla wskazanego patrolu. Św. Mikołaj bardzo liczył na naszą pomoc. Następnie po apelu powitalnym odbył się Nocny Bieg Mikołajowy. Należało odszukać dziesięć punktów, na których trzeba było wykonać zadania sprawdzające wiedzę i umiejętności harcerzy. Na jednym z punktów czekała na nas smaczna kolacja.

Po zakończeniu biegu wszyscy uczestniczyli w spotkaniu z Mikołajem. Mikołaj poprosił wszystkich, aby pomogli mu w przygotowaniu paczek dla dzieci z Ukrainy. Każdy zuch i harcerz chętnie podzielił się swoim prezentem.

Po spotkaniu z Mikołajem zuchy i harcerze udali się na zasłużony wypoczynek. Natomiast harcerze starsi wyszli na trasę gry nocnej, podczas której musieli wykazać się dużą spostrzegawczością  i dobrą kondycją fizyczną (trasa była dłuuuga).

W niedzielę po śniadaniu na uczestników czekała miła niespodzianka. W Foto-budce można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z przyjaciółmi. Po apelu podsumowującym wszyscy uczestnicy udali się na Mszę św., którą sprawował kapelan harcerzy - ks. Krzysztof Czech. Po mszy spakowaliśmy nasze plecaki i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.