jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolneŚwiatowy Dzień Pluszowego Misia w oddziale przedszkolnym

Światowy Dzień Pluszowego Misia w oddziale przedszkolnym

„Czy to wczoraj, czy to dziś – dzieciom jest potrzebny miś”.

25 listopada swoje święto obchodzi najwierniejszy przyjaciel dzieci – pluszowy miś! Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Przysietnicy zaprosiła dzieci z oddziałów przedszkolnych 0-1 i 0-2 na wspólne świętowanie „Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia”.

Zaproszeni najmłodsi czytelnicy przynieśli swoją najmilszą zabawkę i niezastąpioną przy zasypianiu przytulankę – pluszowego misia. W bibliotece czekał na nich duży pluszowy „Miś”. Po przywitaniu się i po przedstawieniu swoich pluszaków, dzieci wraz ze swoimi ulubieńcami wysłuchały bajek o misiach. Miały także okazję zapoznać się z książeczkami o misiach, które można znaleźć na bibliotecznych półkach. Po przeczytaniu bajki dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały kolorowe maski misiowe. Następnie przyszedł czas na wspólną zabawę przy muzyce. Maluchy w takt piosenki „Jada, jadą misie”, trzymając swoją maskotkę chodziły na paluszkach podnosząc ją wysoko do góry, przykucały i przytulały się do niej, podrzucały zabawkę i próbowały ją chwytać.

Nie obyło się oczywiście bez pamiątkowych zdjęć. Wszyscy uczestnicy zajęć z okazji obchodzonego Święta otrzymali od Misia słodkie „małe, co nieco”.