Godzina Łaski w naszej szkole

W tym roku wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunem Wolontariatu i jednocześnie pedagogiem szkolnym – panią Zofią Magdaleną Cieślewicz, wzięli udział w kuratoryjnym projekcie o nazwie „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. Chcemy kształtować nasze postawy i serca, niosąc pomoc ludziom samotnym i starszym, angażując się w działania mające na celu czynienie dobra, poprzez zwrócenie naszej uwagi na potrzebujących i wychodzenie ich problemom naprzeciw.

Jednym z takich działań jest Godzina Łaski wpisana w program tego projektu. Jest to szczególny czas, kiedy to 8 grudnia w uroczystość Najświętszej Maryi Panny, możemy wesprzeć duchowo wszystkich, których kochamy i tych których kochamy jeszcze za mało. Dziękujemy naszemu opiekunowi, pani Magdalenie Cieślewicz, inicjatorowi oraz autorowi scenariusza tego spotkania za to, iż mimo niedomagań zdrowotnych, mogła towarzyszyć nam grą na gitarze. Głębokie modlitwy, refleksje i piosenki pozwoliły  zrozumieć,  jak wiele w naszym życiu zależy od interwencji naszego Stwórcy. W kościele parafialnym w Przysietnicy tego dnia między godziną 12 a 13 w południe, zgromadzili się niemalże wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami oraz mieszkańcami  miejscowości. Dziękujemy również panu dyrektorowi  za umożliwienie nam udziału w tym wydarzeniu. Jest to dla nas ogromnie ważne przeżycie, gdyż daje duchową siłę do podejmowania działań na rzecz innych.

Wolontariusze naszej szkoły