jesteś na: Strona glownaOrganizacje i koła zainteresowańWolontariat szkolny- działaniaZ wizytą w Szkolnym Ośrodku Wychowawczym

Z wizytą w Szkolnym Ośrodku Wychowawczym

Z  wizytą w Szkolnym Ośrodku Wychowawczym w Nowym Sączu.

09 grudnia 2016 roku grupa 18 Wolontariuszy pod opieką pani Magdaleny Cieślewicz, udała się do Szkolnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Nowym Sączu. Zostaliśmy gorąco przywitani przez Dyrektora tej placówki oraz dzieci i nauczycieli. Wolontariusze zaprezentowali Wychowankom SOSW – specjalnie przygotowany na tę okoliczność - spektakl mikołajowy, a następnie przekazali uczniom paczki. Każda z nich zawierała (maskotki, słodycze, płyty z bajkami, książeczki/ łamigłówki).

Nasi uczniowie ogromnie przeżyli spotkanie z niepełnosprawnymi rówieśnikami i ich opiekunami. Gospodarze przyjęli nas bardzo życzliwie, tłumnie wypełniając salę widowiskową, na której nasi wolontariusze prezentowali swoje umiejętności aktorskie. Przedstawienie z udziałem Świętego Mikołaja, sprawiło niepełnosprawnym dzieciom wiele przyjemności. Podopieczni ośrodka na swój sposób wyrażali swój entuzjazm i radość z powodu prezentów przywiezionych dla nich. Dzięki zbiórce maskotek, jaka miała miejsce w naszej szkole oraz funduszom wypracowanym przez Wolontariat udało się obdarować prezentami mikołajowymi 67 uczniów  Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Nowym Sączu.

Zofia Magdalena Cieślewicz