jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneSpotkanie opłatkowe dla Seniorów

Spotkanie opłatkowe dla Seniorów

6 stycznia 2016 roku w  Zespole Szkół w Przysietnicy odbyło się spotkanie opłatkowe seniorów, które jak zwykle zostało przygotowane przez parafialny oddział Caritas we współpracy z  dyrekcją, nauczycielami i uczniami. Ta uroczystość, jak co roku  zgromadziła liczne grono najstarszych mieszkańców tej pięknej, położonej u stóp Przehyby miejscowości. Wszystkich bardzo serdecznie przywitał pan Aleksander Łukasik, dyrektor szkoły. Spotkanie seniorów swoim przybyciem uświetnili: zastępca burmistrza  Starego Sącza  Kazimierz Gizicki, radni Jan Tokarczyk oraz Kazimierz Ptaśnik, jednocześnie  sołtys Przysietnicy. Licznie zebrani seniorzy i goście wysłuchali kolęd zaśpiewnych przez uczniów przygotowanych przez nauczyciela muzyki pana Krzysztofa Smydę, a następnie obejrzeli  występ grupy kolędniczej z Herodem, pod kierunkiem pani Barbary Owsianki, odwołujący się do miejscowej tradycji i gwary. Potem, pod przewodnictwem księdza proboszcza Jana Wąchały,  nastąpił najbardziej wzruszający moment -  przełamanie opłatkiem i składanie życzeń, przede wszystkim doczekania w zdrowiu następnego roku. Następnie wszyscy zasiedli do posiłku przygotowanego przez członków parafialnej Caritas. Nie zabrakło także wspólnego śpiewania kolęd oraz pieśni regionalnych, do których przygrywał na akordeonie pan Krzysztof Smyda. Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze, a Seniorzy kolejny raz mogli poczuć się kochani i ważni.