jesteś na: Strona glownaOrganizacje i koła zainteresowańAdapocja Serca rok szkolny 2016/2017

Adapocja Serca rok szkolny 2016/2017

Nowe wiadomości od naszej siostry Denise Maombi z Ntamugenga w Kongo

Denise dzięki pomocy materialnej uczniów naszej szkoły i ich rodziców może się dalej uczyć i opiekować młodszym rodzeństwem. Część pieniędzy została przeznaczona na remont kuchni, który został już skończony i teraz to „najlepsza” kuchnia w wiosce. Reszta przeznaczona została na niezbędne rzeczy codziennego użytku. Na krótkich filmach, które otrzymaliśmy z Ruchu MAITRI przy Archidiecezjalnym Centrum Misyjnym w Lublinie widać jak Denise i jej najbliżsi są szczęśliwi. Cieszy nas bardzo, że w niewielkim stopniu pomagamy jej i jesteśmy częścią tego dobra. Denise napisała do nas list, który został przetłumaczony. Zdjęcie oryginału wraz z kopią jej świadectwa szkolnego znajdują się w galerii.

MAOMBI  DENISE                                                                              Ntamugenga, 27/04/2016

KOD : 3L/1

Drodzy Koledzy i Koleżanki,

Przez ten list chcę Was gorąco przywitać i podzielić się z Wami moimi nowinami. Przede wszystkim dziękuję Wam za list i pomoc, którą mi ofiarowaliście przez cały czas. Niech Bóg Wam błogosławi. W domu mamy się dobrze. Uczymy się dobrze w szkole, mimo trudności jest w porządku. Rok szkolny się już prawie kończy zostały tylko dwa miesiące nauki. Zajęcia mamy od godziny 8 do 13:20. W każdy piątek o 10:30 mamy przerwę a po niej wspólnie idziemy na Mszę Świętą do Kościoła. Chciałabym wiedzieć jak u Was wygląda szkolny tydzień. Czy jest tak samo jak u mnie? Teraz u nas jest sezon upraw. W styczniu, lutym i marcu było dużo słońca. Uprawa potrafi być ciężka i w tym momencie większość dokonuje pielenia. Kiedy zamykają szkołę ja i moi bracia idziemy do pola. Następnego dnia sadzimy fasolę. Jest kilka dobrych serc, które pomagają nam przy pracy na polu. U nas są teraz korzyści. Poinformuję Was że mamy w wiosce radio, które przekazuje komunikaty i teatry edukacyjne i inne. Dystans nas rozdziela ale jest dużo do przekazania. Zostając w jedności, modląc się, mam nadzieję że któregoś dnia ktoś z Was odwiedzi nasz kraj Kongo.

Życzę Wam i Waszym rodzinom najlepszych sukcesów i zdrowia.

Wasza koleżanka Denise

Denise jest wdzięczna za życzliwość i pomoc. Teraz to my piszemy do naszej koleżanki list, który za kilka miesięcy, mamy nadzieję, trafi do jej rąk.

Karolina Botwina

Denise - filmik