jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneŻywa lekcja historii

Żywa lekcja historii

Dnia 27 stycznia już po raz trzeci nasi uczniowie z klas IV – VI oraz gimnazjum uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii – pokazie w wykonaniu zespołu Teatru Historycznego: Chorągiew Komturstwa Gniewskiego „Rodowód rycerstwa od Karola Młota do bitwy pod Grunwaldem”.

Prowadzona żywym, barwnym, „staropolskim” językiem gawęda była ilustrowana demonstracją strojów, zbroi i całego bogatego wyposażenia woja i rycerza. Zaproszeni do udziału uczniowie mieli okazję przekonać się osobiście, jak skomplikowany był rytuał zakładania i noszenia wszystkich elementów stroju oraz jak ciężko było poruszać się w pełnej zbroi a także jakiej wprawy i siły wymagało posługiwanie się bronią.

Pokazowi towarzyszyły żywe reakcje uczniów, uśmiechy i oklaski dla prowadzących oraz dla występujących koleżanek i kolegów. Tak przeżyta lekcja historii będzie z pewnością znakomitym uzupełnieniem i utrwaleniem wiadomości wyniesionych z tradycyjnych lekcji szkolnych.