jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolnePamięci Żołnierzy Wyklętych

Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca obchodzony jest jako Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych.  Tego dnia, w 1951 roku w więzieniu mokotowskim wykonano wyrok na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. W całej Polsce organizowane są w tym dniu uroczystości upamiętniające powojenne podziemie antykomunistyczne.

Rada Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły wykonała gazetkę ścienną, a Wolontariat dużą ekspozycję z informacjami i fotografiami poświęcone pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Dzieci i młodzież czytali z zaciekawieniem o  ogromnej odwadze, męstwie i patriotyzmie tych zapomnianych do niedawna Bohaterów, zastanawiając się, czy w obecnych czasach byłoby nas stać na taką postawę…

Dla Was Polska była wszystkim i dla Niej poświęciliście swoje życie! Niech Dobry Bóg będzie Waszą nagrodą!