jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneGminny Konkurs Języka Angielskiego

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

 

W dniu 9 marca 2017r. o godz. 9.00 po raz drugi odbył się w naszej szkole Turniej Języka Angielskiego dla klas 4-6 szkoły podstawowej - Macmillan Primary School Tournament. Wzięło w nim udział 22 uczniów ze szkół  naszej gminy. Gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Prof. J. Tischnera w Starym Sączu, Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Skrudzinie, Szkoły Podstawowej z Gołkowic Górnych i Moszczenicy Niżnej oraz Szkoły Podstawowej im. 1 PSP AK w Gaboniu.

Uczestnicy konkursu dzielnie rywalizowali ze sobą przez 45 minut rozwiązując test znajomości języka angielskiego, a nauczyciele- opiekunowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą wydawniczą wydawnictwa Macmillan prowadząc rozmowę z przedstawicielką wydawnictwa Panią Katarzyną Wnuk.

Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody ufundowane przez wydawnictwo Macmillan, a każdy z uczestników otrzymał dyplom za udział wraz z drobnym upominkiem.

Nauczyciele otrzymali dyplomy uznania za wkład wniesiony w przygotowanie uczniów do Konkursu. Dziękujemy Pani: Katarzynie Gurgul, Joannie Martiszek-Tumidajewicz, Annie Nalepie, Krystynie Jurek, Katarzynie Olszowskiej, Elżbiecie Deja i Elżbiecie Faron za poświęcenie swojego czasu w rozwijaniu zainteresowań uczniów oraz współpracę z nauczycielami innych szkół.

 

A oto wyniki Turnieju:

I miejsce:

Oliwia Kamińska, uczennica klasy 6 Szkoły Podstawowej im. Prof. J. Tischnera w Stary Sączu

II miejsce:

Dominika Klag, uczennica klasy 6 Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Skurdzinie

Julia Litwińska, uczennica klasy 6 Szkoły Podstawowej im. Prof. J. Tischnera w Stary Sączu

Izabela Nieć, uczennica klasy 6 Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy

III miejsce:

Szymon Biel, uczeń klasy 6 Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia w kolejnej edycji!

  

Ewelina Konicka