jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneMusical „Dzwonnik z Notre Dame”

Musical „Dzwonnik z Notre Dame”

Musical „Dzwonnik z Notre Dame”

 – uczy nas tolerancji

 

9 marca 2017 r. uczniowie klas 0-III byli w MCK Sokół w Nowym Sączu na przedstawieniu  „Dzwonnik z Notre Dame”, przygotowanym przez Teatr Muzyczny FORTE z Wrocławia. Dzieci miały możliwość zapoznania się z musicalem, czyli formą teatralną łącząca muzykę, piosenki, dialogi mówione i taniec.

„Dzwonnik z Notre Dame” to piękna opowieść o garbatym Quasimodo, który pokonuje swój lęk przed otoczeniem, przełamując barierę samotności i odrzucenia.  Przygody głównego bohatera opowiadał  w zabawny sposób dowcipny Garguś zdobiący katedrę. Był  on również jedynym przyjacielem głównego bohatera. W humorystyczny sposób komentuje jego zachowanie. W spektaklu  muzycznym nie zabrakło wspaniałych piosenek. Dodatkowo wzbogacony był efektami i projekcjami multimedialnymi oraz grą świateł.  Wiele momentów zachęcało do wspólnej zabawy i angażowało młodych widzów w tok nieprzewidzianych wydarzeń na scenie.

Dziś, w czasach coraz większego zapotrzebowania na tolerancję, kiedy konieczne jest uczenie najmłodszych, by nie wyśmiewali się z odmienności innych, historie takie jak ta, mają swój niezwykły wydźwięk.

 

 

Barbara Stelmach