jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneDzień Matematyki

Dzień Matematyki

9 marca 2017 roku w ramach obchodów Marca jako miesiąca matematyki klasy IIa i IIb Gimnazjum wzięły udział w turnieju matematycznym pod hasłem „Pieniądze to nie wszystko”.

W ramach lekcji matematyki uczniowie podzieleni na grupy rywalizowali w rozwiązywaniu zadań nietypowych, związanych z pieniędzmi. Bardzo pomocna okazała się prezentacja do przeprowadzenia Dnia Matematyki udostępniona przez organizatorów, składająca się z pytań z zakresu matematyki i pokrewnych nauk. Do każdego pytania dołączono również odpowiedzi i krótki opis, pełniący rolę edukacyjną.

Ta edukacyjna zabawa zajęła nam dwie godziny lekcyjne, w czasie których młodzież świetnie się bawiła i uczyła. Wystarczył tylko otwarty umysł i chęć zabawy matematyką.

Małgorzata Jarząb