jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolnewarsztaty w ramach „BONU KULTURY”

warsztaty w ramach „BONU KULTURY”

„Peleryna gwiazdami uszyta” – warsztaty w ramach „BONU KULTURY”

15 i 16 marca dzieci z klasy 0-2 i uczniowie klasy I, IIa i IIb  wraz z wychowawcami uczestniczyli w warsztatach „Peleryna gwiazdami uszyta”  w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

Dzieci poznały warsztat pracy kostiumologa teatralnego zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej.  Dzięki interaktywnej formie warsztatów uczestnicy zobaczyli graficzną prezentację projektów kostiumów oraz ich sceniczną realizację. Zapoznali się ze znaczeniem kostiumu w kreowaniu charakteru sztuki. W dalszej części zajęć dzieci samodzielnie i z wielkim zaangażowaniem tworzyły projekty kostiumów. Następnie na ich podstawie wykonywały w grupach  kostiumy do wybranej postaci. Pomysły były bardzo ciekawe.

Zajęcia podobały się wszystkim dzieciom.

Danuta Rostocka