jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolnePowitanie wiosny

Powitanie wiosny

W dniu 21 marca 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. W Szkole Podstawowej realizowaliśmy projekt edukacyjny pod hasłem „Dzień Wiosny - Dniem Promocji Zdrowia”.

Celami realizowanego projektu było: nabywanie umiejętności dbania o swoje zdrowie; ukazanie znaczenia dla zdrowia właściwego odżywiania się; wartości składu spożywanych posiłków i aktywnego trybu życia oraz zapobieganie nadwadze i otyłości wśród młodzieży, a tym samym zapobieganiu w przyszłości chorobom żywieniowym.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy rankiem o godzinie 8:00. Członkowie Szkolnego Koła PCK przedstawili wszystkim uczniom klas IV-VI prezentację multimedialną pt. „Świadomy Nastolatek to Zdrowy Nastolatek”-  dzieląc się wiedzą na temat odpowiedniej diety dla nastolatków oraz przekazali kilka wskazówek dotyczących zdrowych nawyków żywieniowych. Podali również kilka ciekawostek, jak na przykład: Dlaczego nie można jeść białego sera z pomidorem? Na koniec, dziewczynki zadały kilka pytań słuchaczom, a nagrodą za dobrą odpowiedź był owocowy lizak.

Kolejnym etapem naszego projektu były zawody sportowe. Pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego reprezentanci klas wzięli udział w wyścigach rzędów (sztafeta biegowa, sztafeta przez płotki i inne), a reszta klasy mocno dopingowała swoich kolegów i swoje koleżanki z balkonu.  W pocie czoła uczniowie starali się zdobyć jak najwięcej punktów na konto swojej klasy. Zwyciężyła klasa VI b.

Nauczyciel przyrody przygotował konkurs wiedzy na temat zdrowego odżywiania, w którym 3-osobowe reprezentacje udzielały odpowiedzi na pytania po konsultacji z resztą klasy.

Wyniki konkursu:

I miejsce: klasa VI a i VI b

II miejsce: klasa IV i V a

III miejsce: klasa V b

Wszyscy otrzymali nagrody zakupione przez szkołę Magic Ruler- logiczne kostki.

Wykonanie sałatek owocowych i warzywnych oraz wiosennych kanapek sprawiło uczniom dużo radości. Po intensywnych zajęciach już każdy był głodny i nie mógł się doczekać degustacji zdrowych pyszności, przygotowanych przez kolegów i koleżanki.

Ostatnim punktem projektu było wykonanie kolażu pt. „Zdrowy nastolatek”. Prace zostały ocenione przez nauczyciela plastyki i wywieszone na szkolnym korytarzu.

Pracując w swoich zespołach, każdy z uczniów brał czynny udział w naszym projekcie, co niech zaowocuje pełnym zdrowiem do kolejnej wiosny.

Uczniowie Gimnazjum również realizowali projekt prozdrowotny w ramach którego odbywały się:

·        konkurs plastyczny pod hasłem „Stop dopalaczom”,

·        indywidualny Konkurs wiedzy na temat zdrowego odżywiania, a     w zespołach: przygotowywanie i degustacja sałatek owocowych lub warzywnych oraz kanapek,

·        prezentacje multimedialne,

·        kalambury,

·        zawody sportowe

Wyniki konkursów w Gimnazjum:

Konkurs plastyczny:

Miejsce 1 : Urszula Kościsz kl. 2 a G

Miejsce 2:  Natalia Gawlak kl. 2 b G

Miejsce 3: Emila Garwol kl. 2 a G

Wyróżnienia: