jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolnePowitanie wiosny w klasach młodszych

Powitanie wiosny w klasach młodszych

21 marca uczniowie klas 0 - III na lekcji 3 i 4 realizowali  projekt „Żyję zdrowo i kolorowo.” Celem projektu było promowanie zdrowego trybu życia, czyli  przypomnienie zasad zdrowego odżywiania, piramidy żywieniowej, właściwej higieny ciała ze szczególnym zwróceniem uwagi na prawidłowe utrzymanie czystości jamy ustnej.  W  czasie spotkania z pielęgniarką szkolną  mogli obejrzeć pokaz prawidłowego szczotkowania zębów. Przypomnieli sobie, jak ważny jest ruch na świeżym powietrzu, higiena całego ciała oraz właściwe odżywianie. Po spotkaniu z pielęgniarką dzieci zjadły „zdrowe śniadanie”, niektórzy wykonali sałatki warzywne, inni soki warzywno-owocowe. Wszystkim smakowało takie drugie śniadanie. Następnie tradycyjnie wszyscy uczniowie klas 0-III udali się na spacer, aby utopić Marzannę i powitać wiosnę.

Danuta Rostocka