jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolne„Mój przyjaciel Franklin” - konkurs czytelniczy rozstrzygnięty

„Mój przyjaciel Franklin” - konkurs czytelniczy rozstrzygnięty

„Mój przyjaciel Franklin” - konkurs czytelniczy rozstrzygnięty

 

W środę 22 marca o godzinie 10.00 w Bibliotece Publicznej w Przysietnicy miał miejsce konkurs czytelniczy „Mój przyjaciel Franklin” dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. Mały, sympatyczny żółwik Franklin to bardzo popularny bohater książkowy, jego przygody są jakby „z życia wzięte” każdego dziecka, a książeczki o Franklinie mają szczególne walory wychowawcze. 

Konkurs przygotowany został przez bibliotekarzy: z Biblioteki Publicznej w Przysietnicy – panią Wiolettę Orłowską i z Biblioteki Szkolnej – panią Renatę Jachimczak. W zmaganiach uczestniczyło 17 uczniów klas trzecich.  Każdy miał do rozwiązania test sprawdzający znajomość dziesięciu popularnych opowiadań o Franklinie. 

Dzieci bardzo sprawnie uporały się z zadaniami konkursowymi. Komisja Konkursowa od razu sprawdziła prace i wyłoniła zwycięzców. W obecności Wicedyrektora Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu pani Moniki Jackowicz-Nowak, Wicedyrektora Zespołu Szkół w Przysietnicy pani Anny Golonka młodzi laureaci odebrali nagrody rzeczowe i dyplomy.

 

Wyróżnienia

1.   Amelia Łabuda – klasa III a

2.   Marcin Garwol – klasa III b

3.   Marlena Radomska – klasa III a


Laureaci

I miejsce: Piotr Olejarz – klasa III a

II miejsce: Dominika Jarząb – klasa III b

III miejsce: Julia Krzak – klasa III b

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowania do konkursu i gratulujemy sukcesów!

 

Renata Jachimczak