jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneTeatrzyk „Smerfne przygody”

Teatrzyk „Smerfne przygody”

W poniedziałek 27 marca klasy 0-III gościły w naszej szkole aktorów z teatru  „Blaszany Bębenek” z Trzebini, którzy przedstawili spektakl pt. „Smerfne przygody”. Głównymi bohaterami byli Papa Smerf, Ważniak oraz Smerf Śpioch. Papa Smerf postanowił przygotować tajemniczą miksturę, która została przypalona przez Ważniaka, który twierdził, że wszystkiemu winien jest Smerf Śpioch. Postanowił, więc dać mu nauczkę i podczas snu wyniósł go przy pomocy naszych silnych uczniów do lasu. Niestety spotkał na swej drodze kota Klakiera, który podstępem zaprowadził Ważniaka do komnaty Gargamela. Śpioch za namową dzieci postanowił pomóc Ważniakowi w tarapatach.

Przedstawienie było bardzo energiczne, pełne humoru i urozmaicone autorskimi utworami śpiewanymi przez aktorów. Ponadto miało charakter interaktywny, ponieważ najmłodsi mogli aktywnie uczestniczyć i współtworzyć fabułę przedstawienia, dzięki czemu mogliśmy doświadczyć mnóstwo wrażeń pełnych śmiechu i radości.

Karolina Obrzud

Małgorzata Śmierciak