jesteś na: Strona glownaArtykuły o konkursachSukces prezentacji stroju z epoki św. Kingi

Sukces prezentacji stroju z epoki św. Kingi

29 marca w kinie „Sokół” w Starym Sączu odbył się gminny konkurs dla uczniów gimnazjum „Życie i kult świętej Kingi patronki Ziemi Sądeckiej” zorganizowany w ramach obchodów „ROKU ŚWIĘTEJ KINGI”  przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Starym Sączu oraz Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu pod honorowym patronatem burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka.

W konkursie brały udział dwie reprezentacje uczniów naszego Gimnazjum – w konkursie wiedzy drużyna z klasy IIa w składzie: Agnieszka Cieślewicz, Aleksandra Jankowska i Katarzyna Nakielska, która została wyłoniona po etapie szkolnym konkursu oraz drużyna uczniów z klasy I gimnazjum w składzie: Olga Mrowca i Krzysztof Ogorzały, którzy prezentowali strój z epoki św. Kingi. Nad przygotowaniem uczniów do konkursu czuwała p. Renata Jachimczak.

W konkursie wiedzy nasza reprezentacja po walce w dogrywce o miejsce na podium ostatecznie uplasowała się na miejscu czwartym, natomiast Olga i Krzysztof swoją prezentacją średniowiecznego stroju pokonali wszystkich konkurentów i wywalczyli miejsce pierwsze!

Gratulujemy zarówno zwycięzcom jak i zwyciężonym!

Renata Jachimczak