jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolnePrzedszkolaki sadzą kwiatki

Przedszkolaki sadzą kwiatki

„Wiosna biega po łące, deszczem trawy podlewa.
Popędza kwiaty by rosły, otwiera liście na drzewach.”

Wiosenna pogoda zachęciła dzieci z grupy 0-1 i 0-2 do prac ogrodowych. W ramach zajęć edukacyjnych dzieci miały okazję samodzielnie zasadzić przy szkole wiosenne kwiaty – żonkile, stokrotki, bratki i hiacynty. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w pracach z tym związanych. Zabawa przy tym była wyśmienita, pełna wrażeń i bogata o nowe doświadczenia i wiadomości. Dzieci poznały nazwy wiosennych kwiatów i dowiedziały się, że należy dbać o estetykę najbliższego otoczenia.

Teraz mali ogrodnicy codziennie będą obserwować i pielęgnować efekty swojej pracy. Miejmy nadzieję, że każdy przedszkolak będzie dbał o te roślinki, aby piękne, różnokolorowe kwiaty zdobiły naszą szkołę jak najdłużej.

Małgorzata Śmierciak

Karolina Obrzud