jesteś na: Strona glownaTym warto się pochwalićMiędzyszkolny Konkurs Recytatorski

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Trudna poezja w subtelnym wydaniu – sukces Joanny Stawiarskiej z klasy III gimnazjum

31 marca w Zespole Szkół Nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski im. Mariana Jonkajtysa. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III Gimnazjum Joanna Stawiarska, która swą stonowaną,  jednocześnie bardzo wymowną recytacją opowiedziała historię Sybiraków.  Był to utwór nieznanego autora zatytułowany  „Ballada zesłańców”.

Jej interpretacja, właściwa modulacja głosu, świadomość wagi wypowiadanych słów i wplatana w nie znacząca cisza, tworzyły niesamowite wrażenie artystyczne, które urzekło szanowne jury i sprawiło, iż Joanna Stawiarska zajęła I miejsce w konkursie.

Chociaż wielu uczestników konkursu postawiło na bardzo aktorskie i przerysowane wyrażanie emocji, Asia udowodniła, że nie trzeba „krzyczeć” , by opowiedzieć o trudnej i bolesnej historii Sybiraków.

Możemy być z Niej dumni i życzyć dalszych sukcesów!

Katarzyna Dybowicz