jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolnePrzedszkolaki robią palmy wielkanocne

Przedszkolaki robią palmy wielkanocne

Przed niedzielą palmową dzieci z oddziału 0-1 i 0-2 podtrzymując tradycję ręcznego wykonywania palm wielkanocnych robiły na swoich zajęciach palmy. Jak tradycja nakazuje, wszystkie elementy palm wykonywane były z materiałów naturalnych: gałązek bazi, bukszpanu, zielonych krzewów oraz bibuły.

W pracy pomagali również rodzice, gdyż własnoręczne wykonanie palmy to niełatwa praca. Pani Dorota Kwiczala i Pani Marta Wąchała poświęciły swój czas i nauczyły dzieci robić z bibułki piękne kwiaty: różyczki, krokusy itp.

Celem zajęć było przybliżenie niektórych tradycji Świąt Wielkanocnych, poznanie metod wykonywania i ozdabiania palm wielkanocnych i doskonalenie umiejętności współpracy. Własnoręczne wykonanie palm umożliwiło dzieciom poznanie tradycji i kultury ludowej naszego regionu. Na zajęciach panowała miła i radosna atmosfera świąteczna, a gotowe palmy prezentowały się wspaniale!

Małgorzata Śmierciak

Karolina Obrzud