jesteś na: Strona glownaOrganizacje i koła zainteresowańLOP- działaniaKonkurs na „Eko-broszkę”

Konkurs na „Eko-broszkę”

Regulamin Szkolnego Konkursu na „recyklingową biżuterię” pt. „Eko – broszka” w Zespole Szkół w Przysietnicy

Organizatorzy:
Organizatorem Konkursu jest Liga Ochrony Przyrody  Zespołu Szkół w Przysietnicy.
Konkurs organizowany jest na terenie Zespołu Szkół w Przysietnicy i skierowany jest do uczniów klas 4 - 6 Szkoły Podstawowej oraz 1 - 3 Gimnazjum.
Oddanie pracy konkursowej jest równoznaczne z akceptacją warunków niniejszego regulaminu oraz wszelkich decyzji podejmowanych przez organizatorów w związku z przebiegiem i rozstrzygnięciem Konkursu.

Cele konkursu:
1. Rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów,
2. Rozwijanie wrażliwości estetycznej,
3. Stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych,
4. Propagowanie tworzenia różnych rzeczy w odpadów i materiałów zużytych.

Harmonogram Konkursu:
06. 04. 2017r. ogłoszenie informacji o Konkursie;
11. 04. 2017r. rozpoczęcie przyjmowania prac konkursowych;
24. 04. 2017r. godz. 13:00 zakończenie przyjmowania prac konkursowych;
27. 04. 2017r. podczas apelu z okazji Dnia Ziemi rozstrzygnięcie Konkursu, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród.

Zadania konkursowe:
1. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie przez ucznia biżuterii np. bransoletki, kolczyków, broszki lub wisiorka, dowolną techniką z odpadów tj.: plastik, papier, metale, szkło.
2. Do każdej pracy powinna być dołączona na osobnej kartce informacja o jej autorze (imię i nazwisko autora pracy, klasa)
3. Każdy uczestnik może oddać na Konkurs dwie prace.
4. Prace należy składać do p. Karoliny Botwiny lub p. Krystyny Krężel .

Ocena prac:
1. Oceny prac dokona Komisja Konkursowa powołana przez Dyrektora Szkoły. Przyznane zostanie I, II, III miejsce oraz wyróżnienia. Autorzy nagrodzonych prac otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
2. Prace zostaną ocenione w zakresie:
a) zgodności z tematem,
b) walorów estetycznych,
c) pomysłowości i oryginalności pracy.

Rozstrzygnięcie Konkursu:
1.Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w dniu 27 kwietnia 2017r. podczas apelu z okazji Dnia Ziemi oraz opublikowane na stronie internetowej szkoły.
2.Prace biorące udział w konkursie pozostają własnością szkoły.

Serdecznie zapraszamy do udziału!