jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolne„Pamięć nie dała się zgładzić” 77 rocznica zbrodni katyńskiej

„Pamięć nie dała się zgładzić” 77 rocznica zbrodni katyńskiej

„Pamięć nie dała się zgładzić”

77 rocznica zbrodni katyńskiej

Z okazji 77 rocznicy zbrodni katyńskiej i 7 rocznicy katastrofy smoleńskiej w naszej szkole odbył się okolicznościowy apel. Montaż słowno-muzyczny został przygotowany przez nauczyciela historii p. mgr Elżbietę Kosiba i nauczyciela muzyki p. mgr Krzysztofa Smydę przy udziale uczniów z klasy III i IIa gimnazjum.

Była to żywa lekcja historii skierowana do uczniów klas IV – VI i gimnazjum, którą wszyscy obecni wysłuchali z zainteresowaniem i powagą. Obfity w treści i trudny temat został podzielony na cztery sceny:

·        obraz sytuacji politycznej, w której znalazła się Polska,

·        toczące się rozmowy na temat okoliczności zaginięcia polskich żołnierzy,

·        warunki więzienne, w jakich przebywali jeńcy wojenni,

·        prezentacja twórczości literackiej o zbrodni katyńskiej.

Na zakończenie oddano cześć pamięci poległych. Pod symbolicznymi krzyżami, na których umieszczone były nazwy miejscowości, gdzie znajdują się zbiorowe mogiły pomordowanych: Katyń, Ostaszków, Kozielsk, Starobielsk harcerze zapalili znicze. Jak głosi motto apelu – „Pamięć nie dała się zgładzić”.

Elżbieta Kosiba