jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolne„LoveLudowe!”

„LoveLudowe!”

21 kwietnia 2017r. uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w warsztatach „Bon kultury”  organizowanych przez Małopolskie Centrum Kultury  SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Zajęcia pod hasłem „LoveLudowe!” pokazały dzieciom bogate dziedzictwo kulturowe naszego regionu i przybliżyły sekrety rzemiosła artystycznego.  Uczestnicy  warsztatów  poznawali regionalne stroje i tańce narodowe. Sprawdzali swoje umiejętności taneczne ucząc się skocznego krakowiaka. Mieli okazję stworzyć własny folkowy wzór i ozdobić nim przedmioty użytkowe takie jak drewniany piórnik czy skrzyneczkę, wykorzystując tradycyjne materiały i techniki.

Cele warsztatów wpisały się w bardzo popularny obecnie trend powrotu do tradycji i kontynuowania obyczajów.

Wiesława Łatka