jesteś na: Strona glownaProgramy, akcje, projektyProjekt „Bezpieczny Dom”

Projekt „Bezpieczny Dom”

21 kwietnia 2017r. uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Bezpieczny Dom” realizowanym wspólnie przez Państwową Straż Pożarną i PZU. Projekt  edukacyjny „Bezpieczny Dom” to skuteczne i aktywne propagowanie wśród dzieci bezpiecznych zachowań w sytuacji zagrożenia pożarem.

W części teoretycznej przedstawiciel PSP w bardzo przystępny sposób  omówił sytuacje, w których może pojawić się ogień oraz przedstawił sposoby zachowania się w takich okolicznościach. Dzieci dowiedziały się,  jak w przypadku zagrożenia zaalarmować służby. Miały możliwość zadzwonienia pod numer 998 i zgłosić zdarzenie, co okazało się zadaniem dość trudnym. Zapoznały się informacjami zawartymi w znakach ewakuacyjnych. Przećwiczyły także prawidłową ewakuację z miejsca objętego dużym zadymieniem.

Bardzo atrakcyjna była część praktyczna. W sali edukacyjnej  z zainscenizowanym mieszkaniem dzieci mogły uzupełnić i wykorzystać zdobytą wcześniej wiedzę. Gasiły płonący tłuszcz na patelni i ogień w piekarniku, reagowały na zwarcie instalacji elektrycznej i niewłaściwą wentylację  pomieszczeń.

Na zakończenie szkolenia każdy uczestnik otrzymał certyfikat ”Dzielny Mały Strażak” za wykazanie się znajomością zasad bezpieczeństwa i sprawnością fizyczną.

Wiesława Łatka