jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneWycieczka klas III do Starego Sącza

Wycieczka klas III do Starego Sącza

21 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy IIIa i IIIb szkoły podstawowej pojechali na wycieczkę do Starego Sącza. Celem wycieczki była lekcja w Muzeum na Dołkach. Pani przewodnik opowiadała o wspaniałej historii miasta i okolic Starego Sącza. Pokazywała i opowiadała o różnych eksponatach muzealnych. Duże zainteresowanie wzbudziła makieta Starego Sącza oraz makieta Ołtarza Papieskiego. W związku z Rokiem Świętej Kingi duże wrażenie w czasie wycieczki zrobiło również zwiedzanie Kościoła Trójcy Przenajświętszej w Klasztorze Klarysek. Pan kustosz sanktuarium ciekawie opowiadał o jego historii. Zwrócił uwagę na główny ołtarz,  niezwykłą ambonę, obrazy oraz na zachowaną  najstarszą część kościoła. Opowiadał również o zwyczajach Sióstr Klarysek. Przypomniał postać Świętej Kingi, która była fundatorką klasztoru. Ta wycieczka była niezwykłą lekcją historii.

Barbara Stelmach

Małgorzata Tokarczyk