jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneWarsztaty w SOIK-u

Warsztaty w SOIK-u

W dniu 25 kwietnia uczniowie klasy 2a i 2b Gimnazjum pod opieką p. Karoliny Botwiny i p. Beaty Fliszkiewicz rozpoczęli udział w cyklu warsztatów w Sądeckim Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Wieloletnia działalność SOIK wpisała się w krajobraz poczynań i działań władz lokalnych na rzecz pomocy ofiarom przemocy oraz sposobów jej zapobiegania.

Pierwsze spotkanie z pracownikami SOIK - u dotyczyło zachowań ryzykownych młodzieży. Uczniowie mogli się dowiedzieć, jak działa ta placówka, zobaczyli jak wygląda pokój spotkań oraz cela dla osób bezdomnych. Była to prawdziwa lekcja życia, która dla młodych ludzi jest bezcenna. Gimnazjaliści mieli okazję uzyskać odpowiedz na trudne i nurtujące pytania. Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty.

Karolina Botwina