jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneŚwięto 3 Maja w naszej szkole

Święto 3 Maja w naszej szkole

Dnia 28 kwietnia w naszej  szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum starali się przybliżyć swoim kolegom, jak ważne dla naszej Ojczyzny jest to święto.

Pod przewodnictwem pani Zofii Magdaleny Cieślewicz oraz pani Beaty Fliszkiewicz przygotowaliśmy program artystyczny. Uczniowie mówili wiersze, a połączone zespoły wokalne oraz najmłodsze solistki pod kierunkiem pana Krzysztofa Smydy wykonały pieśni patriotyczne. Na skrzypcach akompaniowała Agnieszka Cieślewicz. Dzieci z klasy IIa Szkoły Podstawowej przygotowane przez wychowawczynię panią Danutę Rostocką pięknie zatańczyły poloneza. Całą akademię zakończył Pan Dyrektor swoim przemówieniem, które podkreśliło wagę całego wydarzenia.

Kinga Ptaśnik

Patrycja Czerpak