jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolneZdrowe zęby to podstawa - mycie zębów to zabawa

Zdrowe zęby to podstawa - mycie zębów to zabawa

Piękny, zdrowy uśmiech masz,
Gdy o ząbki co dzień dbasz.
Nie wymaga to wysiłku -
Szczotkuj zęby po posiłku.

O zęby każdy z nas musi dbać kompleksowo. Poza stosowaniem się do zasad higieny jamy ustnej w domu, nasze przedszkolaki stosują się do nich także w przedszkolu. Każde dziecko posiada swoją szczoteczkę, pastę oraz kubek. Mycie zębów to czynność, która towarzyszy nam codziennie po spożyciu posiłku. Wychowawczynie dbają o to, aby każdy uczeń miał możliwość umycia zębów po jedzeniu, jednocześnie zwracając uwagę na poprawne i dokładne ich szczotkowanie. Ponadto w trakcie zajęć edukacyjnych związanych z naszym zdrowiem, a także higieną jamy ustnej nasze przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca dentysty oraz dlaczego należy myć i dbać o zęby, aby błyszczały każdego dnia.

Podczas powitania wiosny nie zabrakło także specjalnej prelekcji, przygotowanej przez naszą Panią Pielęgniarkę - p. Martę Pawlik, która dotyczyła prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej. Na specjalnym modelu Pani Pielęgniarka przedstawiła, jak należy prawidłowo szczotkować zęby oraz opowiedziała o różnych zagrożeniach czyhających na nas w razie zaniedbania tej czynności.

Wprowadzenie do codziennych nawyków odpowiedniej higieny jamy ustnej od najmłodszych lat zwiększa szanse na zdrowe zęby przez całe życie.

Obrzud Karolina

Śmierciak Małgorzata