jesteś na: Strona glownaArtykuły o konkursachOla Kulig ponownie w gronie finalistów

Ola Kulig ponownie w gronie finalistów

Ola Kulig ponownie w gronie finalistów regionalnego konkursu historycznego

To już po raz trzeci nasza uczennica Aleksandra Kulig z klasy IIa gimnazjum dotarła do finału konkursu wiedzy historycznej „Ziemia Sądecka od przeszłości do współczesności” - edycja 2017, organizowanego w roku jubileuszu 725 rocznicy lokacji Nowego Sącza pod patronatem Ryszarda Nowaka – Prezydenta Miasta Nowego Sącza oraz Barbary Nowak – Małopolskiego Kuratora Oświaty i Marka Pławiaka – Starosty Powiatu Nowosądeckiego.

Na finał konkursu, który odbędzie się 5 czerwca 2017r. Ola przygotowuje  prezentację na temat „Nowy Sącz – wczoraj i dziś”, w której przedstawi wydarzenia historyczne mające wpływ na rozwój miasta.

Warto zaznaczyć, że o udział w finale walczyli też nasi uczniowie z klasy VIa szkoły podstawowej – Kamil Górka i Dawid Waligóra. Chłopcy doszli do etapu międzyszkolnego konkursu.

Wszystkim gratulujemy pasji poznawania historii naszego regionu i małej ojczyzny, a za Olę trzymamy kciuki na finale!

Renata Jachimczak