jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneKonkurs Pięknego Czytania

Konkurs Pięknego Czytania

15 maja w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Sączu odbył się Konkurs Pięknego Czytania „Zostań Mistrzem Czytania”, w którym brała udział reprezentacja uczniów ze Szkoły Podstawowej w Przysietnicy. Wybór naszych przedstawicieli poprzedziły szkolne eliminacje, w których wzięło udział dziesięciu uczniów z klas IV – VI:

Natalia Porębska - klasa 4

Magdalena Kałuzińska - klasa 5a

Magdalena Tokarczyk - klasa 5a

Maciej Citak - klasa 5b

Kamil Porębski - klasa 5b

Sara Barnach - klasa 6a

Dominik Kościsz - klasa 6a

Kacper Maciak - klasa 6b

Izabela Nieć - klasa 6b

Krystian Ogorzały Klasa 6b

Spośród nich do zmagań z pięknym czytaniem na szczeblu gminnym zakwalifikowali się:

1.   Magdalena Kałuzińska,

2.   Dominik Kościsz,

3.   Natalia Porębska,

4.   Magdalena Tokarczyk

Na finale konkursu w Bibliotece Publicznej w Starym Sączu wyłonieni zostali Mistrz i Wicemistrz Czytania. Z radością informujemy, że tytuł Wicemistrza Czytania zdobyła uczennica naszej szkoły – Magdalena Tokarczyk z klasy Va. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Madzi gratulujemy sukcesu!

Renata Jachimczak