jesteś na: Strona glownaPromocja zdrowiaDzień Witaminowy

Dzień Witaminowy

W dniu 19 maja 2017 roku Szkolne Koło PCK obchodziło Dzień Witaminowy. Celem spotkania było kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania się. Ponadto, uczniowie powtórzyli zasady higieny przy przyrządzaniu posiłków i rozwijali umiejętności kulturalnego zachowania się przy stole. Ważną umiejętnością pracy w zespole wykazali się wszyscy członkowie. Każda grupa przyniosła świeże owoce i wykonała sałatkę owocową. Pojawiły się również muffinki z bananami i szaszłyki owocowe - cóż za różnorodność - nie było dwóch takich samych potraw!

Każdy z członków czynnie zaangażował się w działania promujące zdrową żywność. Na koniec spotkania wszyscy degustowali swoje pyszności. Poczęstowaliśmy również dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów oddziałów przedszkolnych. Przyrządzanie owocowych smakołyków dało członkom wiele satysfakcji, a jednocześnie uświadomiło, jak ważne jest to, żeby zdrowo się odżywiać w okresie dorastania i nie tylko!

To był przesmaczny, a przede wszystkim zdrowy dzień! Oby takich więcej!

Szkolne Koło PCK