jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneDzień Matki

Dzień Matki

W najpiękniejszym miesiącu roku obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze – Dzień Matki.

W naszej szkole 26 maja, gdy nadeszła godzina 16.00 na pięknie

udekorowanej sali gimnastycznej zgromadzili się zaproszeni Goście.

Dzieci pod okiem wychowawczyń przygotowały program artystyczny. Uczniowie klas I-III i dzieci z oddziałów przedszkolnych  radośnie śpiewali, tańczyli z barwnymi pomponami i recytowali wiersze. Na scenie zaroiło się od wdzięcznych krasnoludków, roztańczonych biedroneczek i misiów. Mamy z uśmiechem, a czasem z łezką wzruszenia przyglądały się popisom aktorskim uwspółcześnionych baśni „ Śpiącej Królewnie”, „Kopciuszkowi”  i innym scenkom w wykonaniu swoich pociech. Na koniec dzieci złożyły życzenia swoim Mamom oraz wręczyły przygotowany upominek. Podczas uroczystości Pan Dyrektor  Aleksander Łukasik  również  złożył życzenia wszystkim zgromadzonym Rodzicom.

Atmosfera tej uroczystości była podniosła, ale i bardzo radosna. Wszystkie mamy były dumne ze swoich pociech.

Alina Citak