jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolne„Multimedialna Podróż po Krajach Niemiecko- lub Anglojęzycznych”

„Multimedialna Podróż po Krajach Niemiecko- lub Anglojęzycznych”

Dnia 30 maja odbył się międzyszkolny konkurs „MULTIMEDIALNA PODRÓŻ po KRAJACH NIEMIECKO- lub ANGLOJĘZYCZNYCH”, w którym wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Budowlanych im. Z.A. Remiego w Nowym Sączu. Konkurs skierowany był do uczniów szkół z miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego.

Drugie miejsce w konkursie zajęły uczennice klasy III Gimnazjum: Joanna Stawiarska oraz Kamila Abramczyk , a wyróżniona została Katarzyna Opoka z klasy IIa Gimnazjum, które przedstawiły multimedialny projekt dotyczący najciekawszych miejsc niemieckiego obszaru językowego. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności młodzieży i umiejętności pracy w zespole oraz zachęcenie do nauki języka niemieckiego i angielskiego poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii.

Projekty wykonywane były według własnego pomysłu w językach obcych lub w języku ojczystym. Uczestnicy konkursu mogli pracować indywidualnie lub w zespołach złożonych maksymalnie z trzech uczniów. Ocenie podlegały pomysłowość, niekonwencjonalne podejście do tematu, poprawność językowa, a także ilość pracy włożonej w powstanie dzieła.

Anna Śledź