jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneKolejny sukces w Konkursie Recytatorskim

Kolejny sukces w Konkursie Recytatorskim

W dniu 02.06.2017r. w Gimnazjum im. J. Słowackiego w Starym Sączu odbył się Konkurs Recytatorski p.n. „Sądeczanie w hołdzie Janowi Pawłowi II”.

Naszą szkołę reprezentowały:

- w kategorii klasy IV-VI  Julia Dudek

- w kategorii klasy I-III gimnazjum  Katarzyna Opoka oraz Joanna Stawiarska.

Uczennice zaprezentowały utwory poetyckie św. Jana Pawła II. Zmierzyły się z trudnym zadaniem  -  zinterpretowaniem niełatwej, bardzo wymownej i głębokiej w treści poezji. Wykazały się przy tym dużą dojrzałością, a jednocześnie wrażliwością, roztaczając wokół siebie aurę świadomego odbiorcy twórczości Karola Wojtyły i tworząc tym samym niezapomniane wrażenia artystyczne. Zostało to dostrzeżone i docenione przez jury konkursu, które zdecydowało o wyróżnieniu Julii Dudek za recytację utworu „Siostra” oraz przyznaniu II miejsca w konkursie Joannie Stawiarskiej za utwór „Zdumienie” i I miejsca Katarzynie Opoce za recytację utworu „Rozmowa ojca z synem w krainie Moria”. Oficjalne wręczenie dyplomów i nagród nastąpi  9 czerwca w Gimnazjum w Starym Sączu podczas uroczystości związanych z obchodami święta szkoły.

Cieszymy się bardzo z sukcesów naszych uczennic i jeszcze raz GRATULUJEMY!

Katarzyna Dybowicz