jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneWycieczka do Ojcowa klas IV - VI

Wycieczka do Ojcowa klas IV - VI

 Wycieczka do Ojcowa klas IV - VI

 

W dniu 14 czerwca 2017 roku uczniowie klas IV-VI naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej do Ojcowa. Po przyjeździe do Ojcowskiego Parku Narodowego zwiedziliśmy najpierw dziedziniec Zamku w Pieskowej Skale poznając tam wiele ciekawych legend związanych z tym miejscem. Następnie wyruszyliśmy w kierunku Maczugi Herkulesa. Zobaczyliśmy też Kościółek „Na wodzie” oraz tzw. Źródło Miłości. Pan przewodnik opowiedział nam o krążącej legendzie, która głosi, że jeśli ktoś napije się wody z tego źródełka, to w ciągu miesiąca znajdzie swoją drugą połówkę.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była Brama Krakowska, którą tworzą dwie ogromne skały. Jak głosi tutejsza legenda, gdy skały złączą się ze sobą, nastąpi koniec świata. Zostawiwszy Bramę Krakowską za sobą, udaliśmy się leśną drogą w kierunku Jaskini Łokietka. Dla wielu z nas był to pierwszy pobyt w jaskini pełnej komnat. Świadomi, iż kiedyś chodził tutaj Władysław Łokietek napawała nas dumą.

Ostatnim punktem pobytu w Ojcowie był punkt widokowy na Jonaszówce, gdzie mogliśmy odpocząć podziwiając wspaniały krajobraz Ojcowskiego Parku Narodowego.

 

Dziękujemy naszym opiekunom za wycieczkę - długo ją zapamiętamy i często będziemy wspominać mile spędzone chwile.

 

Izabela Nieć, kl. 6b