jesteś na: Strona glownaWydarzenia szkolneKolejny sukces w konkursie regionalnym „Moja Mała Ojczyzna”

Kolejny sukces w konkursie regionalnym „Moja Mała Ojczyzna”

21 czerwca 2017r – oceny wystawione, świadectwa napisane, już tylko 2 dni do wakacji. Wydawałoby się, że luz. Niestety, nie dla wszystkich. Na pewno nie dla Dawida Waligóry – ucznia kl. VIa, który w tym dniu rywalizował podczas finału  IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy pn. „Moja Mała Ojczyzna”  w Limanowej.

Konkurs, objęty honorowym patronatem przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, był sprawdzianem wiedzy na temat regionu, lokalnej tradycji i kultury. Tematyka konkursu obejmowała opis i historyczne wzmianki o miejscowościach  położonych na terenie powiatu limanowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego i po raz pierwszy - gorlickiego, a także  architekturę, zabytki, świat wierzeń i przesądów, taniec i muzykę ludową, biografie ludzi regionu, postacie historyczne, twórców ludowych oraz historię, opisy parków i rezerwatów przyrody.

W konkursowych zmaganiach Dawid pokonał rywali plasując się na 4 miejscu w gronie laureatów.

Dawidowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wiesława Łatka