jesteś na: Strona glownaOddziały przedszkolneSpotkania przedszkolaków z książką

Spotkania przedszkolaków z książką

W drugim półroczu roku szkolnego 2016/2017 dzieci z oddziałów przedszkolnych 0-1 i 0-2 co tydzień brały udział w zajęciach w Bibliotece Publicznej w Przysietnicy. Panie bibliotekarki czytały przedszkolakom bajki, opowiadania po czym dzieci wykonywały różnorodne prace plastyczne, często układały puzzle, rozwiązywały zagadki związane z porami roku, nadchodzącymi uroczystościami i świętami. Zajęcia były bardzo atrakcyjne dla przedszkolaków i cieszyły się dużym zaangażowaniem dzieci.

Z okazji Dnia Dziecka został zorganizowany konkurs plastyczny pod tytułem „Mój ulubiony bajkowy bohater”, w którym dzieci chętnie wzięły udział i otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Z okazji zbliżających się wakacji i zakończenia roku szkolnego Panie z biblioteki zorganizowały specjalne spotkanie podsumowujące całoroczną przygodę z książką, przygotowując dla przedszkolaków niespodziankę w postaci specjalnych medali i słodkich upominków.

Miejmy nadzieję, że udział w tych zajęciach zwiększył zainteresowania czytelnicze uczniów i w przyszłym roku szkolnym także chętnie będą odwiedzać Bibliotekę Publiczną w Przysietnicy.

Małgorzata Śmierciak

Karolina Obrzud