Adopcja Serca

Adopcja Serca rok szkolny 2016/2017

Co słychać u naszej siostry Denise Maombi?

„Miłość bliźniego zaczyna się dziś.

Dziś ktoś cierpi.

Dziś ktoś jest na ulicy.

Dziś ktoś jest głodny.

Dziś musimy mu pomóc.

Wczoraj na zawsze minęło.

Jutro jeszcze nie nadeszło.

Tylko dzisiaj możemy dać ludziom poznać Boga,

kochając i służąc, głodujących karmiąc,

przyodziewając nagich i troszcząc się o dach nad głową dla bezdomnych.

Nie czekaj, więc do jutra!

Jutro umrą, jeśli dziś im nie pomożemy.”

Matka Teresa z Kalkuty

„Adopcja Serca” działa w naszej szkole od stycznia 2004 roku, kiedy to zdecydowaliśmy się adoptować na odległość afrykańskie dziecko. Naszą pierwszą adoptowaną siostrą została Justine Kayembe Kabuo. Ponieważ Justine w 2010r. wyjechała do Gomy i przestała uczestniczyć w projekcie Adopcji Serca, na dalszy zadeklarowany czas adopcji naszą siostrą w Afryce została Denise Maombi.

Denise ma 13 lat i pochodzi z bardzo ubogiej rodziny. Mieszka z mamą, babcią i dwoma braćmi w małym glinianym domku. Dotychczas mama opłacała naukę córki, bo Denise jest bardzo ambitna i pracowita, ale opieka nad niepełnosprawną babcią oraz bieda sprawiły, że brakło pieniędzy na dalszą naukę.Za zgodą rodziców, uczniów, dyrekcji i nauczycieli naszej szkoły będziemy opłacać jej edukację. Co miesiąc ze składek uczniów klas 0 – 6 wpłacamy pieniądze na konto utworzone przez MAITRI. Pieniądze te przeznaczone są dla Denise na opłacenie szkoły, zakup żywności i lekarstwa w razie choroby.

Kiedy Denis dowiedziała się, że koleżanki i koledzy z  Przysietnicy będą opłacać jej edukację – „…Radości nie było końca. Przychodziła do mnie przez tydzień dziękując i skacząc z radości. Rzadko widziałam tyle zapału do nauki …” niech ten fragment listu s. Agnieszki Gugała odpowiedzialnej za Adopcję Serca w Nutamugenga będzie dowodem, że podjęliśmy trafną decyzję.

Małgorzata Opoka